Wednesday, January 31, 2018

Minu 2017

1. Mida sa tegid aastal 2017, mida sa polnud varem teinud?
Ostsin kinnisvara ja elan juba ka selles sees. Päris lahe tunne on elada endale kuuluvas kodus - kõike võib teha, üheltki korteriomanikult luba ei pea küsima, võib jätta. Erialaselt polnud varem (peale ühe pooliku päeva) lasteaias töötanud, nüüd tegin ka sellega algust ja päris lahe on.

2. Kas sa pidasid kinni oma uusaastalubadustest? Kas annad uusi lubadusi?
Ka eelmisel aastal kirjutasin, et lubadusi ei anna ja loodan, et leian tegemistes rahu ja tasakaalu. Suures osas nii ka on, aga arenguruumi on ka, jätkuvalt eelkõige ajaplaneerimise osas. Selles osas avalikult lubada jällegi vaja pole, vaid iseendas need oskused leida.

3. Kas keegi su lähedastest sünnitas?
Ei.

4. Kas keegi su lähedastest suri?
Ei.

5. Mida sa sooviksid omada aastal 2018, mis puudus aastal 2017?
Ei olegi sellist, mis puudus, aga suuremat rahu iseendas tahaks küll. Päris palju stressi ja pinget on olnud, kindlasti saab paremini.

6. Mis riike külastasid?
Leedu, hehe. Noh, seda see-eest päris pikalt, aga piirdusin vaid Vilniusega.

7. Mis kuupäev aastast 2017 jääb igaveseks su mällu? Miks?
Ei meenu midagi kuupäevana nii olulist. 1. septembrist alustasin uues kohas tööd, see on selline asi, mis kuupäevana meeles on.

8. Mis on selle aasta suurim kordaminek?
Harjumine uue elukoha ja kodu-töö rutiiniga. Leedu praxi ärategemine, st hoolimata vähesest sisust päris huvitav kogemus, kus oli päris palju vaja lihtsalt kannatust ja vastupidamist ja enda jaoks hea ülesleidmist. Ja Matisega kokkukolimine kindlasti.

9. Mis oli su suurim läbikukkumine?
Polegi vist vaja eelmise aasta lauset kustutada ega muuta - ajaplaneerimine taas kord.

10. Kas sa olid haige või said mõne vigastuse?
Ei.

11. Möödunud aasta parim ost.
Korter. Ja uus fotokas - parimast parim. Ja lennupiletite ost Maltale - hea, et kiirelt planeeritud ja ostetud sai.

12. Kelle käitumine teenib sult aplausi?
Matise pere ehk, et teadlikult nii aktsepteeriv.

13. Kelle käitumine ajab südame pahaks?
Ei meenu küll. Ehk hetkeks olnud nii, aga midagi meeldejäävat küll ei ole.

14. Kuhu läks enamik su raha?
Toidule väga selgelt.

15. Mis sind möödunud aastal tõeliselt elevusse ajas?
Korteri ostmine, Tallinnasse (või hoopis lähivalda) kolimise plaan, uue töö-kooli-trenni rutiini ja võimalustega harjumine.

16. Mis lugu jääb alatiseks aastat 2017 meenutama?
Vaatasin last.fm-ist järele ja selgelt üks lugu, nimelt Trafficu "Tulgu tuuled" toob täieliku Leedu-tunde peale. Mitmed teised ka sellest ajast. Sealne kogemus oli ikka eriline. Üksi kuskil kaugel, lumi ümber, palju aega mõtlemiseks.

17. Võrreldes eelmise aastaga, oled sa:
I õnnelikum või kurvem? Sama. Rohkem rahu siiski.
II kõhnem või paksem? Sama.
III vaesem või rikkam? Rikkam.

18. Mida sa soovid, et oleksid rohkem teinud?
Sporti.

19. Mida sa soovid, et oleksid vähem teinud?
Stressanud, nutnud, aega raisanud tegevustele, mis tegelikult suurt naudingut ei anna.

20. Kas sa armusid aastal 2017?
Mitte otseselt.

21. Kui palju üheöösuhteid?
Polnud.

22. Mis oli su lemmik sari või telesaade?
Kodus ja võõrsil.

23. Kas sa vihkad kedagi täna, keda sa eelmisel aastal samal ajal ei vihanud?
Ei.

24. Parim raamat, mida lugesid?
Ühte kindlat pole, aga parimad, st mõtlemapanevad lugemised nt "Põhjused, miks valida elu", "Hullult õnnelik", "Müürililleks olemise iseärasused", samuti mitu raamatut tänavalastest ja mitu Afganistanist.

25. Mis oli su suurim muusikaline avastus?
Eva Cassidy ehk, vähemalt mingil perioodil sobis väga hästi.

26. Mida sa tahtsid ja said?
Minna tööle lasteaeda ja seda ka tegin. Osta endale elukoht koos kaaslasega, ja seda ka tegin. Seoses ühes linnas elamisega rohkem ja regulaarsemalt trennis käima hakata, mida tegin pooleldi.

27. Mis oli selle aasta parim film?
Ausalt öeldes ei meenu küll ühtki! Pigem sari, ikka "Kodus ja võõrsil", heheeeeeee.

28. Mida sa tegid oma sünnipäeval, kui vanaks said?
Sõitsin Aegviitu, veetsime majakeses toredalt aega, käisime samal ja järgmisel päeval jalutuskäikudel ja tegime mõned mängud. Sain 27.

29. Mis on see üks asi, mis oleks teinud aasta nii palju paremaks?
Ei teagi. Kõik tegevused ja kogemused olid vajalikud. Ehk kui kooli osas suudaks paremini aega planeerida ja pingutada ja seega ka areneda rohkem.

30. Kuidas sa kirjeldaksid oma selle aasta moestiili?
Aina viisakam. Pole enam ainult õueriided.

31. Mis sind mõistuse juures hoidis?
Töörutiin ja kool. See, mis juba on kokku lepitud ja millest hetkega ei loobu, vaid tuleb ära teha.

32. Milline kuulsus sel aastal kõige rohkem sulle meeldis?
Matis Leima. No teate küll, see viiuldaja sealt bändist.

33. Milline poliitiline küsimus sinus enim tundeid tekitas?
Polnud sellist. Noh, lasteaiaõpetaja alampalga kehtestamine on tore uudis minu töövaldkonna siseselt, aga ise ma nagunii miinimumi ei saa, nii et erilisi tundeid ei tekitanud ka see.

34. Keda igatsesid?
Aasta alguses Leedus olles kõiki lähedasi sõpru.

35. Kes oli parim uus tutvus?
Uusi tutvusi ei suudagi hästi enam meenutada! Annikaga vist tutvusime selle aasta sees, see on tore tutvus ja hea koostöö Remnikul. Ja mu kollektiiv Tulevikus - ka nii väärtuslik.

36. Ütle meile üks elu õppetund, mida sulle 2017 õpetas.
Uued kogemused on vajalikud, näiteks nagu mu praktika Leedus, aga mõnikord ei pea see olema üldse nii pikk, et olulist kogemust kätte saada. Tahan veel paremini läbi mõelda, kuidas ja kuhu oma aega kasutan ja julgust mõnda valikut ka mitte teha, kartmata, et midagi olulist saamata jääb.


No comments: