Friday, January 2, 2015

2014 aasta kokkuvõte

lugesin Ene blogi ja vaatasin, et tal on ikka väga hea küsimustik võtmaks kokku eelmist aastat. proovin siis ka - kui just liiga ebamugavaid küsimusi pole ja ma selleni jõudes kogu kirjutatut kustutama ei pea, tundub see väga hea variant oma aasta üle järele mõtlemiseks.
1. Mida sa tegid aastal 2014, mida sa polnud varem teinud?
eks neid asju sattus olema ikka küllaltki palju, aga mõned näited, mis praegu meenuvad:
- sain ujuda supersoolases meres ja seetõttu õppisin ka üle pea vett usaldama ja.. ujuma.
- jooksin poolmaratoni distantsi, korduvalt.
- jooksin 10 km väga heal kiirusel - kiiruseid ei avalda, aga algas see kõik sellest, et kiitlesin, et jah, 10 km pole minu jaoks midagi, siis jõudis reaalsus kohale ja ütlesin, et ei, see pole võimalik MINUL 10 km vähema kui tunni ajaga joosta, paar korda hiljem oli see aeg käes, hakkasin iga kord rekordit ületama ja aeg tuli lõpuks ikka päris palju alla tunni. ja seda mägistes oludes - mõnus! praeguseks enam jooksuga otseselt ei tegele.
- sain üle murest, et inglise keelt pole kuskil rääkida ja kui on vaja, siis enam ei oska. sundpraktika aitab alati! ja noh, kui kiitlemiseks läks, siis - sain kohalike kreeklastega kreeka keeles suhtlemisega hakkama.
- võtsin ette ägeda matkareisi üksi. üks lahedaim mälestus üldse, kuigi katsumusi oli palju.

- käisin laagrites vabatahtliku kasvatajana ja see laagritöö ongi aasta parim avastus mu jaoks.
2. Kas sa pidasid kinni oma uusaastalubadustest? Kas annad uusi lubadusi?
ei andnud mingeid lubadusi, aga ehk seekord siis annan, seda siis teises postituses.
3. Kas keegi su lähedastest sünnitas?
lähedased mitte, aga palju tuttavaid küll. mu töö-lapsehoiuperre sündis küll hiljuti üks poisu juurde, keda juba paarinädalaselt värisevate käte ja suure hirmuga hoidma sain hakata, nüüdseks oleme juba kenasti sõbrad.
4. Kas keegi su lähedastest suri?
lähedastest mitte, kaugemaid sugulasi küll. ja oli ka avaliku elu tegelasi, kelle surm väga kõvasti torkas.
5. Mida sa sooviksid omada aastal 2015, mis puudus aastal 2014?
võib-olla suuremat rahu südames, mis on niigi selline.. peaaegu-peaaegu.
6. Mis riike külastasid?
kuus kuud elasin Kreekas, sellest enamiku ajast Kreetal. läbisõidu kaudu sai külastatud ka Türgi (pool päeva Istanbulis) ja Moskva, kus juba lennujaama astudes riigi näo ette lõi. ja ma veel mõtlesin uut ID-kaarti tehes, et kas läheb ikka passi vaja! läks, ja lausa kaks korda!
7. Mis kuupäev aastast 2014 jääb igaveseks su mällu? Miks?
kuupäevade meeldejätmisega on mul üldse probleeme, aga meeles on 2. jaanuar ehk ärasõit. just kuupäevana, sisuliselt mitte eriti.
9. Mis oli su suurim läbikukkumine?
ei meenu küll midagi. ehk vaid see, et mingiks lühikeseks perioodiks võtsin endale eesmärgiks ülikool siiski kiiremini ära lõpetada, kui algul arvasin, aga sellega ei jõudnud ma küll kuskile ja tuleb ikka üks aasta otsa veel nominaalajale. läbikukkumisena seda küll ei võta, juba ammu näen sel vaid eeliseid.
10. Kas sa olid haige või said mõne vigastuse?
ei, kuigi nahaprobleemid ehk aeg-ajalt poolt keha kattev põletik läks küll hullemaks.
11. Möödunud aasta parim ost.
jooksutossud! ja muud spordiriided. ja blender. muid oste ei mäleta ega ka eriti huvita need ostud.
12. Kelle käitumine teenib sult aplausi?
iseenda vist. tegin päris palju, mida tegelikult ei julgenud.
13. Kelle käitumine ajab südame pahaks?
päris nii ei tahaks öelda, aga omamoodi kogemus oli hispaanlasest korterikaaslasega koos elamine ja sellega kaasnevad raskused.
14. Kuhu läks enamik su raha?
toidu peale.
15. Mis sind möödunud aastal tõeliselt elevusse ajas?
kreeklaste hulka kolimine ja noortelaagrid.
16. Mis lugu jääb alatiseks aastat 2014 meenutama?
Avicii - Wake Me Up. ja jaanuari-veebruari lood viivad mind alati tagasi Thessalonikisse mägede vahele jooksuradadele.
17. Võrreldes eelmise aastaga, oled sa:
I õnnelikum või kurvem? õnnelikum
II kõhnem või paksem? paksem
III vaesem või rikkam? kindlasti rikkam! lihtsalt mitte rahaliselt. rahalises mõttes läks nüüd elu veel ühe sammu võrra ebastabiilsemaks, kuna alates sünnipäevast ei saa ma enam ka toitjakaotuspensionit ehk siis ühtki stabiilset sissetulekut enam ei ole. aga hakkama saan igal juhul.
18. Mida sa soovid, et oleksid rohkem teinud?
aega oleksin võinud küll paremini planeerida, et lisaks paanitsemisele rohkem aega ka reisimiseks ning ehk veel rohkem ka spordi jaoks jäänud oleks.
19. Mida sa soovid, et oleksid vähem teinud?
laiselnud, ehk. ehk siis samamoodi - aega halvasti planeerinud.
20. Kas sa armusid aastal 2014?
otseselt mitte, aga väga palju meeldivaid inimesi kohtasin küll. seda viimast siis mõlemast soost, mitte enam niivõrd armumise teema jätkuks öelduna.
21. Kui palju üheöösuhteid?
mitte ühtki.
22. Mis oli su lemmik sari või telesaade?
Home and Away. seda vaadates suutsin ju ka lõpuks ometi oma läpaka vastu kivipõrandat katki kukutada.
23. Kas sa vihkad kedagi täna, keda sa eelmisel aastal samal ajal ei vihanud?
jätkuvat viha ei tunne, aga lühikese perioodi, kui korterikaaslasega probleeme oli, olid sarnased tunded olemas küll. praegu ei vihka küll kedagi.
24. Parim raamat, mida lugesid?
"Meie aasta Siberis".
25. Mis oli su suurim muusikaline avastus?
kreeka muusika ehk, mis üsna loomulikult ja iseenesest meeldivaks sai.
26. Mida sa tahtsid ja said?
lühikest aega jõudsin tahta üksi Kreetale matkama minna ehk E4 raja paar lõiku läbida ning rannas magada ja täpselt seda ma ka tegin, lihtsalt veidi vähem kui alguses planeerisin.
27. Mis oli selle aasta parim film?
"Nullpunkt", "Let's Be Cops", "Barbecue" ja varasematest filmidest, mis said sel aastal lihtsalt vaadatud ka "Comme un chef", "My Big Fat Greek Wedding" ja "Jeff, Who Lives at Home".
28. Mida sa tegid oma sünnipäeval, kui vanaks said?
24 sain ja õigel sünnipäevapäeval veetsin tavapärase päeva praktikal, hiljem käisime Taaliga meie hoiulapsele koolivalmidusteste tegemas ja kõige lõpuks jõudsin einestama Vegan Restoran V-sse, mis tõepoolest vastas ootustele - väga väga armas koht.
29. Mis on see üks asi, mis oleks teinud aasta nii palju paremaks?
ei saagi olla kuidagi parem, sest oligi maksimaalselt hea.
30. Kuidas sa kirjeldaksid oma selle aasta moestiili?
retuusid või lühikesed püksid ja varrukateta särk, ega mind vist muude riietega tavaliselt nähtagi. Kreekas sai ka ohtralt kleite kantud, aga Eestis on teistmoodi läinud.
31. Mis sind mõistuse juures hoidis?
iseenda kohusetundlikkus.
32. Milline kuulsus sel aastal kõige rohkem sulle meeldis?
äkki Sakis Rouvas? haha. tegelt eks keegi ikka meeldis. äkki Rolf, ta meeldib ju alati.
33. Milline poliitiline küsimus sinus enim tundeid tekitas?
eks vist ikka Ukraina teema, et sõda siinsamas ja nii ligidal.
34. Keda igatsesid? 
oh, raske nimetada. erinevatel hetkedel erinevaid inimesi, aga põhiliselt igatsesin mitte keda, vaid mida.
35. Kes oli parim uus tutvus?
sellest aastast on neid ikka päris palju, nii Kreeka kui ka Eesti poolest, ühte välja tuua on kahjuks võimatu.
36. Ütle meile üks elu õppetund, mida sulle 2014 õpetas.
kokkuvõttes on iga valik ikka õige ja alati on parem teha, mitte mitte teha. ja kui ei lähe nii, nagu tahaks, on alati võimalik plaane kohandada, nii et lõpuks on ikka kõik õige.

No comments: