Friday, August 28, 2015

kirjanikupreiliga Viljandis

aga miks ma rõhutan, et kirjanikuga? sest järgmine Viljandisse minek saabki olema selline, et läheme kohe mitmeks päevaks, kirjanik vehib enamiku ajast hoogsalt kirjutada ja mina naudin oma lemmiklinnas rattaga tiirutamist. noh, ja mõtlen jälle, et millisesse väikelinna siis ikkagi kolida. kuigi eks selle pane lõpuks nagunii juhus ja saatus paika, nagu siiani kõik asjad läinud on. aga igaks juhuks ette mõelda võib ju ikka ja lihtsalt head linna nautida.

aga mis Viljandist ma siin üldse räägin? täitsime Enega ühe oma ammu-ammustest plaanidest - rongi ja rattaga Viljandisse minna. neid plaane on meil mitmeid, mis said juba siis kirja pandud, kui veel mina Kreekas ja Ene Austrias elasime ja omavahel erinevates keeltes paberkirju vahetasime, mis on siis nüüdseks juba 1,5 aastat tagasi. ehk siis - paras aeg, et neid eelmise suve ideid järgmise suve lõpus ka teostama hakata.

tunnistan, et mul ongi selline sündroom, et iga uus väikelinn, kuhu satun, on kohe mu uus lemmiklinn. sattusin kojusõites Lauraga kokku, kellega sellest rääkisin, ja mõtlesin, et ega ei mäleta küll, mis need eelmised lemmiklinnad olid. ja siis ta tuletas meelde, et Rakvere - jaa!, ... Valga - oli küll, jah!, ... Valmiera - jaaa! ja võin ka ise lisada, et Jõhvi ja Elva ja Haapsalu.. ja mitte-väikelinnana ka Stockholm. Tartu meeldib ka viimasel ajal taas väga väga väga, aga õnneks seal ma juba muuhulgas ka elan ja seda igatsema ei pea.

olgu need endised lemmiklinnad, mis nad on, aga nüüd on lemmikumast lemmikum hoopis Viljandi, mis on seda juba mitmes kord mu pikavõitu elu jooksul. mäletan ka seda, kuidas nii umbes aasta tagasi seal mitte üldse käinuna kaalusin seda ühe tulevikuvariandina, kui see ühe praktikaõpetajaga teemaks tuli, kes aga mind meelt muutma pani, kui ütles, et ise kaalub pigem merelinnasid nagu näiteks Pärnu, misjärel mõtlesin, et jaa, meri! aga ma ei käi ju Tallinnaski üleliia palju mere ääres. ja Viljandis on ju järv. veel parem! lisaks loodus ja rohelus ja vaikus. ja saab paljaalu kõndida ja järves ujuda ja munakividel logiseva rattaga sõita. ja et see on folgilinn ja kultuurilinn. ja et see on nii ilus ja kodune. lisaks kõigele sellele kiirele ja välisele, mida turistina mööda vanalinna kõndides näeb ja õhata saab, et on ikka imeline!, on see linn ka tõepoolest päris mõttekas valik, kus elada. praegu mõtlen, et pärast järgnevat kaht aastat, mis mul juba põnevaid plaane täis on, ja kui just midagi ette ei tule, tahan päriselt väikelinna kolida. ja saada teada, kas mulle meeldib ja kas jääda terveks eluks või kolida tagasi Tallinnasse või kolida üldse maale. ikka kogema peab, mitte niisama mõtisklema.

järjekordne video asub SIIN.






3 comments:

Taali said...

Käi Haapsalus ära. Mulle meeldib just seal. :)

Anonymous said...

No kui sa rattaga tahad sõita, siis me peame üsna varsti minema :D Ja hakkama raha koguma. Vaatasin Viljandi (väheste) ööbimispaikade hindasid. Mamma mia!

PS: Me võime Haapsallu ka minna!!!

Signe said...

Haapsalu on ka üks mu lemmik, aga kuna sinna rongiga ei saa, jäävad rattareisid ära, kui just keegi ei taha teha maantee-rattaretke, milleks olen ka alati valmis. Aga olen ka Haapsallu valmis iga kell näiteks ka bussiga minema!

Aga, Ene, sinu taga on kõik, sa oled see, kes on meil siin niiiiiiii kiire eluga, et kuskile minna ei saa. Vaatasin ka ükskord ööbimispaikade hindasid, aga midagi seal ikka oli, nii et selle üle ma ei muretseks :).