1. Mida sa tegid aastal 2019, mida sa polnud varem teinud?
Nii palju aega kodus veetnud ei ole küll kunagi!
2. Kas sa pidasid kinni oma uusaastalubadustest? Kas annad uusi lubadusi?
Ei ja ei.
3. Kas keegi su lähedastest sünnitas?
Ei.
4. Kas keegi su lähedastest suri?
Ei.
5. Mida sa sooviksid omada aastal 2020, mis puudus aastal 2019?
Kas just täiesti puudus, aga kirge, elu, romantikat... tundub, et eluperiood ja psüühikaseisund seda ei võimaldanud ja ehk muu ka. Aga see on nii tähtis.
6. Mis riike külastasid?
Kreeka! Ja rongireis Lätti mahtus vist ka sellesse aastasse, mis oli ka armas. Ja, oot, Soomes käisime Taaliga ka, nii et veel üks riik.
7. Mis kuupäev aastast 2019 jääb igaveseks su mällu? Miks?
Mitte ükski.
8. Mis on selle aasta suurim kordaminek?
Mitte miski.
9. Mis oli su suurim läbikukkumine?
Vähese rõõmuga aasta.
10. Kas sa olid haige või said mõne vigastuse?
Ei, tahtsin kohe öelda. Psüühikahäire on ka haigus, nii et tegelikult oli ikka küll. Vaimne vigastus.
11. Möödunud aasta parim ost.
Köögikombain vist. Koduperenaise elu..
12. Kelle käitumine teenib sult aplausi?
Mitte kellegi.
13. Kelle käitumine ajab südame pahaks?
Paljude, vahel. See pole üldse mulle omane olnud, et nii paljud ümbritsevad kuidagi nii kergelt närvi ajavad.
14. Kuhu läks enamik su raha?
Igapäevakuludele ja reisile.
15. Mis sind möödunud aastal tõeliselt elevusse ajas?
Reis vist. Midagi, mida mitu aastat oodanud olin.
16. Mis lugu jääb alatiseks aastat 2019 meenutama?
Vot sellist lugu sel aastal küll ei ole.
17. Võrreldes eelmise aastaga, oled sa:
I õnnelikum või kurvem? Tundub, et justkui mõlemat. Enda isikuga seotud hingerahu on aasta lõpuks suurem, aga ümbritsev ikkagi kurvastab. Ja esimene poolaasta oli ikka väga kurb.
II kõhnem või paksem? Vist sama.
III vaesem või rikkam? Tundub, et samasugune.
18. Mida sa soovid, et oleksid rohkem teinud?
Hetkes olnud.
19. Mida sa soovid, et oleksid vähem teinud?
Üritanud suhelda ärritunud inimesega. Eemaldumine oleks rohkem rahu andnud.
20. Kas sa armusid aastal 2019?
Ei.
21. Kui palju üheöösuhteid?
100.
22. Mis oli su lemmik sari või telesaade?
Olen jätkuvalt truu "Kodus ja võõrsil" vaataja, aga tegelik lemmik oli "Lahutus Eesti moodi". Tõeliselt hea, täielik lemmik.
23. Kas sa vihkad kedagi täna, keda sa eelmisel aastal samal ajal ei vihanud?
Ei.
24. Parim raamat, mida lugesid?
Lugesin palju vähem, kui uskusin, et loen, aga kui nüüd Goodreadsi põhjal meenutada, siis tõeliselt hea oli "Kui hingusest saab õhk".
25. Mis oli su suurim muusikaline avastus?
Kahjuks sel aastal seda polnud. Tundub, et aasta-aastalt kaotan oma kontakti muusikaga, mis on elus alati nii olulisel kohal olnud.
26. Mida sa tahtsid ja said?
Kreetale uuesti reisida ja seda ka sain.
27. Mis oli selle aasta parim film?
Kohe küll ei meenu! Kas peaks ütlema, et "Tõde ja õigus"? Ilmselt polnud minu jaoks parim, aga teised kohe ei meenu ka. Vist ei jõudnud eriti filme vaadata.
28. Mida sa tegid oma sünnipäeval, kui vanaks said?
Kodusünnipäev ja 29, mis oli tore, aga samas tunnen, et aitab sünnipäevadest sellises vormis, aeg on tuua rohkem põnevust ellu!
29. Mis on see üks asi, mis oleks teinud aasta nii palju paremaks?
Mõistmine, rahu.
30. Kuidas sa kirjeldaksid oma selle aasta moestiili?
Tavalised riided, mis mul juba aastaid olemas on.
31. Mis sind mõistuse juures hoidis?
Ei hoidnudki miski, päris raske oli.
32. Milline kuulsus sel aastal kõige rohkem sulle meeldis?
Kersti Kaljulaid. Tegelt ei tea.
33. Milline poliitiline küsimus sinus enim tundeid tekitas?
Mitte ükski märkimisväärselt, mida niimoodi meenutada.
34. Keda igatsesid?
Ennast.
35. Kes oli parim uus tutvus?
Raske meenutada, nii kodune aasta on olnud. Arvan, et aasta viimaste päevade uued tutvused Setomaal.
36. Ütle meile üks elu õppetund, mida sulle 2019 õpetas.
Inimestest ei pea kinni hoidma. Kui haigetsaamine või ühepoolne sõpruse (või mis iganes suhte!) tunne on suurem kui hea tunne (jätkuvalt ükskõik millise suhte osas), on aeg lahti lasta. Õppetund pole uus, jõudsin selleni umbes 13-aastaselt ja saavutasin hiiglasliku vabanemise ja püsiva rahutunde ikka väga kauaks, aga vahel on vaja uuesti sama asjani jõuda. Eks see otsuse tegemine on ikka kurb hetk, aga üldiselt vajalik taasavastus.

No comments:
Post a Comment