Friday, January 15, 2016

minu 2015

 1. Mida sa tegid aastal 2015, mida sa polnud varem teinud?
- olin ametlikult laagrikasvataja, mitte enam vabatahtlik.
- leidsin endale ideaalse erialase töökoha, mida pidasin võimatuks leida.
- hakkasin elama kahe linna vahel.
- hakkasin tegelema sügis-talvise hommikusuplusega.

2. Kas sa pidasid kinni oma uusaastalubadustest? Kas annad uusi lubadusi?
vaatasin, et mida ma oma blogis siis teha soovisin ja kõige paremini sai sel aastal täidetud soov alustada lõputööga, sest alustanud ma ju ometigi olen.

3. Kas keegi su lähedastest sünnitas?
ei sünnitanud.

4. Kas keegi su lähedastest suri?
ei.

5. Mida sa sooviksid omada aastal 2016, mis puudus aastal 2015?
võib-olla veel suuremat hingerahu, sest kuigi see mul suurel osal aastast vägagi olemas olu, siis "veel suuremat" ju ometigi olla ei saanud. aasta lõpus ei olnud ka enam üldse.

6. Mis riike külastasid?
mõtlesin esmapilgul, et ei käinudki vist kuskil, aga tegelikult sai ju lähireise tehtud küll - mitu korda Rootsi ja veel rohkem kordi Lätti. või noh, need seitse korda kümnest olid tegelikult Eesti-Läti piiri peal hüppamised, et saaks öelda, et "olen 10 korda Lätis käinud".

7. Mis kuupäev aastast 2015 jääb igaveseks su mällu? Miks?
kui kuupäevadele mõtlen, siis nii ei meenu küll ühtki sündmust. meenub küll juunikuine Tartus töötamine alates 1. juunist, nii et ju see siis ikka juba ongi igaveseks mälus, kui praegugi meeles on.

8. Mis on selle aasta suurim kordaminek?
ebaõnnestunud ammu lõppenud suhte täielik lõpetamine. ja pigem muudest teguritest sõltuv õnne ja rahu leidmine endas (v.a aasta lõpp), töö laagrikasvatajana ja õuelasteaias harjumine. ja palju suvist ringirändamist.

9. Mis oli su suurim läbikukkumine?
ehk lootsin oma kooliasjadega veidi kiiremini hakkama saada, aga läbikukkumiseks pole seda küll praegu kohane nimetada. võib-olla siis väga hästi läinud aastale ja eriti sügiskuudele järgnev aastalõpp, mis on olnud ikka tõeline madalseis.

10. Kas sa olid haige või said mõne vigastuse?
haige olin küll veel vähem kui eales varem. enda sünnipäeval õnnestus küll haige ja seetõttu oma sünnipäevapäevadel üks üsnagi tuim inimhing olla, aga mitte kauaks. hääle kadumine oli küll vist esmakordne mu elus.

11. Möödunud aasta parim ost.
soe pesu! muidugi ma ei tea, kas ma saan öelda "ost", kuna see sai ostetud Kaisa raha eest.. :).

12. Kelle käitumine teenib sult aplausi?
kõigi abivalmis sõprade oma, näiteks juba kas või aasta viimast päeva meenutades, kui matkaks kõigilt inimestelt kõik nende matkaks sobivad asjad endale kokku kuhjasin.

13. Kelle käitumine ajab südame pahaks?
see väljend on nüüd küll liialdatud, ei meenu kedagi sellist, kes oluliselt mu elu ka mõjutaks. üldiselt mittekonfliktse inimesena olen selle aasta jooksul küll pea kõigi sõpradega pingeteni jõudnud ehk mingi käitumine on häirima jõudnud hakata, aga kindlasti mitte selleni, et süda pahaks ajada.

14. Kuhu läks enamik su raha?
toit ja eluasemekulud. natuke rohkem vist toidule ja 2014. aastaga võrreldes päris palju ka transpordile. sest ma ju elan kahes linnas, nagu siin juba mitmendat korda rõhutan.

15. Mis sind möödunud aastal tõeliselt elevusse ajas?
mõte minna talvematkale, näiteks. mõte veeta aastavahetus metsas (ei juhtunud). mõte veeta mõni sügis-nv metsas (ei juhtunud).

16. Mis lugu jääb alatiseks aastat 2015 meenutama?
mul on playlist, mis jääb alatiseks Remniku suve esimest laagrivahetust ja seal tekkinud mõtteid ja tundeid meenutama. üsna kiirelt sai pikemast playlistist vaid kolm lugu:

Lost Frequencies feat Janieck Devy - Reality
Getter Jaani - Lootuste tänaval
James Bay - Hold Back The River

seda playlisti kuulasin igahommikustel 3-10 km järveäärsetel jooksudel ja tõenäoliselt meenub neid kuulates igavesti see tunne mõnusast varahommikusest jooksust Peipsi ääres, kus päike näkku särab. eriti ilusad olid need hetked sellepärast, et need olid ainsad vabad hetkd päevas ja niiiiiiiivõrd vajalikud, muidu oleks vist tõesti hulluks läinud või kokku kukkunud, nagu mõned teised kasvatajad pidevalt mõnes teises vahetuses tegid.

17. Võrreldes eelmise aastaga, oled sa:
I õnnelikum või kurvem? õnnelikum.
II kõhnem või paksem? paksem.
III vaesem või rikkam? vaesem.

18. Mida sa soovid, et oleksid rohkem teinud?
sporti! tobe on see, et see ei jäänud niivõrd iseenda taha kui selle taha, et ma nüüd oma paljukiidetud kahe linna elu elan. spordiklubi on mul praegu siiski vaid ühes linnas ja enamiku headest trennidest pean Tartus elamisele ohverdama. õnneks olen suutnud enamikul nädalatest hoidnud seda spordipäeva-süsteemi, et vähemalt esmaspäeviti olen siis Tallinnas ja teen kolm trenni järjest. et kui muudel päevadel ei jõua, siis vähemalt see päev on kindel.

19. Mida sa soovid, et oleksid vähem teinud?
inimestega konfliktidesse sattunud, aga eks seegi viib kuskile edasi ja arendab ja teeb tugevamaks.

20. Kas sa armusid aastal 2015?
jaaaaaaaaaa.

21. Kui palju üheöösuhteid?
polnud.

22. Mis oli su lemmik sari või telesaade?
seda ei saa küll selle aasta kohta öelda, kuna olen seda vaid mõned korrad vaadanud, aga eks ikka klassika - Home and Away. ja noh, Trennispikker ikka ka.

23. Kas sa vihkad kedagi täna, keda sa eelmisel aastal samal ajal ei vihanud?
vihkamist ma ei harrasta, aga mõne inimese suunas tekivad kohati päris tugevad negatiivsed tunded küll, millega nii lihtne hakkama saada pole.

24. Parim raamat, mida lugesid?
üht ja kindlat lemmikut pole, aga meenutamisel Goodreadsi abi kasutades olid lemmikud: "Et head haldjad sind hoiaksid", "Minu Kreeka", "Minu Haiti", "Sündinud sinisel päeval".

25. Mis oli su suurim muusikaline avastus?
Spotify. ja artistidest Greg Laswell. ja taasavastus Vägilased. ja võib-olla ka Elina Born.

26. Mida sa tahtsid ja said?
tahtsin ja sain saatuse märguandeid osaleda VVVÕ programmis ning hoolimata sellest, et kandideerimise ajal tõsiselt kiire oli ja üldse ühes linnas kaua olla ei saa, sain lõpuks hilinemisega kandideeritud ja endale nn noorema õe.

27. Mis oli selle aasta parim film?
iCheckMovies aitas meenutada, et "Front of the Class" oli üks selle aasta lemmik. Potteri filmid, millesse ma varem süvenenud polnud, oli ka positiivne üllatus.

28. Mida sa tegid oma sünnipäeval, kui vanaks said?
sain 25 ja oma sünnipäev oli tavaline eriline tööpäev, kus õhtul oli lahe kohtumine sõpradega ja sai käia põgenemistoas, mis oli eriti lahe avastus. kahjuks olin oma sünnipäeval haige ja plaanid ei läinud päris nii, nagu oleks tahtnud. ja sünnipäevapidu oli veel ägedam, sest nagu ülejäänud aasta ka näitas, et kui muidu on raske kõiki tähtsamaid sõpru kokku koguda, siis sünnipäevapeoks see õnnestus.

29. Mis on see üks asi, mis oleks teinud aasta nii palju paremaks?
noh, võib-olla veidi vähem õnnetut armastust, hehe. samas õnnelikku oli nii palju rohkem, et tundub isegi kohatu seda esimest välja tuua.

30. Kuidas sa kirjeldaksid oma selle aasta moestiili?
selle aasta oma siis spordiriided, matkasaapad, soe pesu jne.. :))))))). jah, see on miski, mis varem ei olnud minu stiil.

31. Mis sind mõistuse juures hoidis?
tähtajad, vahelduvus elus, näiteks see praeguse sissekande klassika: elu kahe linna vahel.

32. Milline kuulsus sel aastal kõige rohkem sulle meeldis?
ei tea, äkki Rolf? haha, polegi mõelnud kuulsustele, Rolfist on lihtsalt taas kord viimasel ajal natuke juttu olnud.

33. Milline poliitiline küsimus sinus enim tundeid tekitas?
kas just tundeid tekitas, aga pigem pakkus huvi haridustemaatika ja erakoolide rahastamine.

34. Keda igatsesid?
oh, ma ei tea, ma justkui ei peagi kedagi igatsema, kõik inimesed on mul kogu aeg olemas, keda üldse igatseda võiks.

35. Kes oli parim uus tutvus?
Tartu-töökaaslased kindla peale! ja esimese laagrivahetuse paariline Margito. tegelt uusi ja häid oli sel aastal nii palju, et seda on päris raske uskuda.

36. Ütle meile üks elu õppetund, mida sulle 2015 õpetas.
õpetas, et mida rohkem olla kindel, et mida eales EI tee, seda rohkem see juhtuma hakkab!

1 comment:

Anonymous said...

Tahtsin laikida aga ei saagi siin...
Ei, mõnus postitus. Jätka samas vaimus!