Sunday, July 5, 2009

abrikoosid

ikkagi käisin esimesel laulupeo kontserdil ka. ja rongkäiku vaatasin ka veidi.



1 paiku hakkasin minema. tee ääres sain vist umbes 10 minutiga auto peale. LAHE kutt oli, tõesti, ma nüüd tagantjärele kahetsen, et ei viitsinud rohkem vestelda ja blokkisin häid arutelusid. aga rääkisime skandinaaviamaade liialeläinud feminismist ja kesksoolistest naistest seal, välismaal töötamisest ja siis muidugi ka hariduse teema tuleb alati sisse ja see paber-maksab-jutt. üldse palju häid jututeemasid oli veel, see oli ikka lahe tüüp. et mitte nagu lihtsalt lahe jutt, vaid ikka asjalikult lahe. läks laeva peale, Norrasse, ja on seal elanud juba neli aastat (, aga keel külge ei hakka). meenutas nats mu poolvenda, aga mitte välimuselt.

Prismast ostsin porgandipirukat, Keskturul vaatasin maasikahinnad üle ja siis läksin juba otseselt sinna kõige tähtsamasse, Viru keskuse piirkonda. vahepeal kordus muidugi sama põgenemine Sidrunivenna eest, mis ükskord Tartuski Meeriliisiga toimus. oleks võinud näha küll, aga sellel sekundil kohe üldse ei viitsinud ja sõnumit et "vaata selja taha" TÕESTI ei näinud enne kui 10 minutit hiljem. noh, homme kohtub vast, sest mul pole isand Zidruni vastu midagi, erinevalt Meeriliisist. irwwwww.

Laulupidu nagu laulupeod ikka alguses venis ja venis ja pidin enne ära minema, kui laulud hoo sisse said. paari esimest kuulsin ja tule tulemise nägin kah ära. no ja muidugi presidendi kõne. ei kahetse midagi, lahe oli, aga hästi kahju oli, et kõik inimesed hakkasid kohe massides ära minema, kui vihma sadama hakkas. kuulsin nüüd hiljem ka, et oligi nii, et lauljad laulsid olematule publikule seal lõpuks. ma ise tõesti oleks olenemata ilmast jäänud, kui ma kuidagi koju oleks hiljem saanud. pool kümme läksimegi Meeriliisiga ära ja tegelikult ma olekski vist pimeda peale jäänud tee äärde jõudmisega, kui Meeriliisi isa poleks mind tee äärde ära viinud, nii et see oli väga lahe, et viis, sest selle tee äärde jõudmise ja auto peale saamise vahemikus (10 min max) läks ikka väga hämaraks juba.











bussi ootamas (aga see oli veel väike osa neist, kes seda teha plaanisid) -



meeldiv oli, et taas oli esimene pakkumine otse Tartusse. et mitte mingi asjatu lootus, et ah lähen Vaidasse või siiasamma kuhugi 2 maja edasi. toodi mind peaaegu maja ette ära jälle spetsiaalselt. tore muidugi, kui päris koju saab, aga samas nõme tunne ikka ka, sest see pole ju mingi takso ja miks peab keegi veel lisaressursse raiskama minu kui võõra inimese peale lihtsalt suvalt heast südamest. alguses rääkisime laulupeost, sest see tüüp tuli ka laulupeolt, aga enamik sõitu oli juba päris pimedas ja seekord õnnestus mul vist siiski üle pika aja sõidu ajal väike uinak teha või isegi mitu korda. sest istusin tagaistmel ja siis on see suht lihtne ka. samas olen ka eesistmel maganud eelmisel aastal mingil Meeriliisiga sõidul pool teed, kusjuures too mees rääkis vist suht palju ka vahepeal. hahahaha. ja siis see Mikk Saare naabriga sõit, aga no tema sai vähemalt aru ja vähemalt istus meie vahel veel Meeriliis, nii et otseselt minuga nii palju ei räägitudki.

aga laulupidu on ikkagi lahe ja homme lähen veel. repertuaar on veits rõõmsam ja juba 14-st hakkab pihta, seega kuskil 9 paiku üritan kodust välja saada. ainult tagasi Tartusse jõuda on vist raske ja peab varahommikul, sest enne lõppu küll ära ei tule ja no pimedas on rõve ja mõttetu koju jõuda üritada.

No comments: