Sunday, May 17, 2009

i'm in love with a fairytale

Eurovisioon on maailma lahedaim rahvusvaheline üritus.

NII hea meel on, et meie laulul nii hästi läks! lahedatelt maadelt saime punkte, eriti pani imestama see 12 p Slovakkialt ja Venemaalt 8 oli ka lahe. Norra võidu üle on samuti hea meel. see on muidugi loogiline ka, sest minu jaoks ongi hea laul see, mida laulab ilus laulja, nagu kõik teavad. ja kui teised juba ütlevad, ju see siis tõsi on. juba levivadki jutud, et Norra võitiski ainult sellepärast, et kõik tüdrukud hääletasid ilusa poisi pärast selle laulu poolt. ise kuulsin laule esimest korda üldse mp3-dena ja pilti seal juures polnud, ometigi meeldis Norra laul KOHE. ju siis on nii head selgeltnägemisvõimed lihtsalt ja tundsin ilusa näo ilma pilditagi ära.

eurovisioonilt meeldivad absoluutselt KÕIK laulud. pole ühtki, mis üldse ei meeldiks, mõni vajas lihtsalt mitut korda kuulamist. niiii paljud laulud on otseselt lemmikud kohe. sain uusi lemmiklauljaid ka juurde - Türgi laulja Hadise ja Kreeka Sakis Rouvas, näiteks. Sakist teadsin eelmistest eurodestki, aga alles nüüd otsustasin fännama hakata. tegelikult muidugi sellist lampi otsust ei teinud, aga tõsiselt meeldib ta muusika ja see on niiiiiiiiiiiiiiiii lahe, kuidas tänu eurokale üldse saab avastada erinevate maade muusikat, millega muudmoodi vist ei puutukski kokku. nagu kreekakeelne Sakis siis, näiteks. "Ola Kala" ehk siis esimene, mis nüüd arvutisse tõmbasin talt, on SUPER laul, hea tantsukas ja hea tantsuvideoid teha. youtubi. haha :) Hadise ka, kuigi ta vist laulab pigem inglise kui türgi keeles, ei teagi. ja tal on maailma ilusaim kõht! tegelikult ka. kogu aeg vaatasin, nii poolfinaalis, finaalis kui ka korduses. siit tuleb ilmselt ka põhjus, miks see laul mulle meeldis, ikka jälle see välimuse teema !!!!!! tarkade eest tegin järelduse ise ära.

NIIIIIIIIIIII KAHJU, et ei saanud seal eurokal ise kohal olla. eriti just, et MOSKVA. täiegaaaa lihtsalt dream on selline asi. järgmisel aastal on Norras ja see on ka tore, aga kõige rohkem olekski tahtnud just eurokale JA Moskvasse koos. see on nüüd puhas unistus ja Venemaa lihtsalt PEAB veelkord eurovisiooni võitma. kuigi siis toimuks pidu ilmselt hoopis Peterburis, aga see oleks sama lahe. tegelikult oleks perfect kui toimuks Venemaal JA Dima esineks ja saaks veelkord 1. koha ja samas oleks õhtujuht ka veel. ja ka Venemaa häälteandjaks ja samas vaheesineja hääletuse ajal. aga eurovisioonil tahaks tõesti kohapeal olla. kui mitte järgmisel aastal, siis ülejärgmisel KINDLALTTTTTTTTTTTTT. eriti hea kui siis toimuks kuskil Türgis või Aserbadžaanis.

ja Moldova laulu ajal, mis oli kõige rahvuslikum eurovisioonil üldse, hakkasin mõtlema, kui masendav see ikka on, et maailm on nii suur, et on lihtsalt niii palju erinevaid kultuure, et nende kõigiga ei jõuagi tutvuda. suurematega ehk pealiskaudselt küll, aga sügavuti minna saab ikka ainult paariga. kui sedagi. vaatasin Moldova tantsu ja mõtlesin, kui lahe oleks selliseid asju teada ja tunda ja osata, aga Moldova pole ju ainus riik, vaid neid riike on niiiiiiiiiiiiiiiiiii palju, mis väärivad tundmaõppimist, aga kõike ju ei jõua ja tunnen Eestitki häbiväärselt vähe.

Venemaale muidugi 10000 punkti Evrovidenije korraldamise eest, enam paremini polekski saanud.

No comments: