Sunday, September 20, 2009

nii roosat pead ei ole olemas

nädalavahetusel käisime siis Meeriliisiga Vergis puhkamas. närve puhkamas koolist. reede lõunal sõitsime bussiga Rakverre, suured kotid kaasas, eriti mul. nagu läheks välismaale kuuks ajaks või koliks üldse ära, aga tegelikult 1-ks päevaks mere äärde. Rakveres eriti olla ei saanud, käisime ainult toitu juurde ostmas. suht palju magusat ja muud nänni oli kaasas, aga kõik see kulus ära ka ja parem ikka rohkem kui vähem, sest see oleks ikka halvim, kui on toidupuudus ja lähim pood on 11 km kaugusel.













kui Rakvere bussijaamas oma bussi ootasime, siis mingi noor kutt, arvan, et meist üldse noorem, lehvitas meile mingist teisest sõitmahakkavast bussist. lehvitasime vastu.. siis nata aja pärast lehvitasime ise, lehvitas jälle. läheb jälle nata aega mööda, lehvitame jälle uuesti. nii naljakas oli seal suvalt lehvitada ja eriti siis, kui poisi buss juba jaamast sõitma hakkas ja jäi korraks veel enne teelepööramist seisma ja teine buss ees oli, siis lehvitasime läbi tolle bussi temaga seal veel, sest teise bussi uks oli just selle poisi ees ja aken on ka ju läbipaistev. irw.

edasi Verki sõitsime sellise veidi romuma bussiga, mis tegelt oli parem kui need SEBE bussid, sest sellistes ei lähe süda pahaks, aga SEBE väikeste akendega bussides läheb. tee oli ilus, aga kohale jõuda oli veel lahedam.







majutasime ennast Meeriliisi tuttavate juurde ehk siis saime kohe oma isikliku lux maja seal, kus on laiad voodid ja köök ja televisioon ja.. no ikka tuus! kõik kohe metsa kõrval, ilus aed, meri ligidal jne. no hüperluks. noh ja muidugi lahe pereeeeeee!!!!!!!! :D räigelt lahe pere :D lahe pereema ja lahedad lapsed ja lahe pereisa jne jne :D eriti nunnu kõige väiksem perepoeg, aga ka vanim perepoeg oli nunnu ahahahahaha, okey tegelt KÕIK perepojad JA peretütred on nunnud :D

essal õhtul käisime mitu korda mere ääres ja jalutasime niisama. tegime pilte ühesõnaga, nagu ka igal muul ajal.



























päris õhtul vaatasime mingi haige ulmekomöödia ära ja öösel helistas sõber Janar, hahahahahaha.



















lolle pilte on muidugi rohkem:























laupäeval hakkasime varakult tegutsema. pärast hommikukohvi..











.. läksime kohe Vergi rahvamajja appi mahlaks õunu puu otsast korjama.





























vahepeal käisime ratastega Altjal kalurimajakesi vaatamas ja endast kõigega näopilte tegemas ja Sagadi mõisas seenenäitusel ja saime isegi kunsti lõputöö idee ja juhendaja sealt. mõtlesin alguses, et mingi NÄITUS, et need ju alati igavad, aga tegelt oli täiegaaa huvitav.









































seenenäitus:







kõik on seenest tehtud:









tagasitulles käisime pohli ja mustikaid söömas. Lõuna-Eestis pole juba kuu aega enam mingeid mustikaid ega muid marju, aga seal metsas oleksime justkui ajas tagasi läinud ja taas südasuves:















siis läksime rahvamajja koristustalgutele. aitasime kraami välja tassida ja sorteerisime raamatuid jne ja siis Meeriliis rääkis kaltsukapidajaga, kes spetsiaalselt meile avas kaltsuka ja läksime hoopis shoppama. täitsa lahedat kraami leidus seal ehk siis sain endale lõpuks ometi kollase kombeka!!!!





tagasi talgutele enam eriti ei läinudki, seal oli juba lõunapaus ja läksime parem mere äärde piknikku tegema. võtsime oma järelejäänud söögid ja snackid kaasa ja läksime randa. käisin siis ujumas ka ära, sest no mis puhkus see on, kui ujumas ei käi, ja siis hakkasime kohe pilte tegema. no mitte et muul ajal ei teeks, aga siis lõime uue stiili, et lendav šokolaad jne ja niisama mõttetuid ja lahedaid ja niisama nunnusid loodusvaateid tegime ikka ka.













































































õhtul jalutasime mööda Verki veel ja rääkisime mingite kampadega heinamaa seest, nii et tee peal, kus ise seisime, oli tunne, nagu räägiks lihtsalt tühjusega, sest absoluutselt ei näinud, kes seal kaugel on ja teiseltpoolt tulid ka heina seest mingid tüdrukud välja, kes jooksid selle suurema kamba juurde teise heina sisse. päris veider ja naljakas oli. vaatasime sadamakõrtsi üle ja tegime öist põgenemist ja varjumist täiega põõsastesse suvakate inimeste eest ja üldse pimedusefoobiast tuli nata üle saada, sest nii hulllllllllllllll oli ikka see jalutuskäik seal. aga sadamabaaris oli mingi erapidu vist enamikus osas saalist ja ei hakanud sinna välja ka jääma istuma ja läksime vaatasime lamba-ada kõrtsi üle, aga seal ei olnud ka eriti kedagi ja vaatasime niisama pilte seinal. kaks joodikut tutvustasid seda müüjat-ettekandjat-kõrtsmikku, et see käis Stiilipäevikus ja seinal olid 2 suurt pilti muutumisest :) ma seda osa ise ei näinud, aga Meeriliis õnneks nägi. ja see ongi sama osa, kus Triin Randloo tutvustab kingapoes kingi ja mina kõnnin taustal. haha :)











taevas oli sel õhtul niii waauuu, ma pole elu sees nii palju tähti korraga taevas näinud. öösel arutasime ja muretsesime veel kolm tundi ühe sõbra pärast ja mõtlesime tema probleemile lahendust ja võib-olla mõtlesime isegi mõned abistavad lahendused välja.



pühapäeva hommikul käisime veel korraks mere ääres ja mina ujumas, koristasime maja ära ja kribasime külalisteraamatusse, aga perega ei saanudki korralikult hüvasti jätta ja tänada võõrustamise eest, ainult vanimale perepojale (haha no milleks nimed, kui saab ka nii kahtlaselt rääkida) sai öeldud, et ära lähme.































kuna Vergist bussi pühapäeviti ei lähe, hakkasime jala Võsule minema, lootes häälega auto peale saada ja üldse jõuda mingi 1,5 tunniga sinna kasvõi jala. kuigi 11 km on sinna või rohkemgi. kohtasime igasugu orienteerujaid tee peal, mingi hull profivõistlus käis vist seal, sõime mustikaid ja pohli tee ääres ja lõpuks õnnestus isegi auto peale saada kui ajaliselt juba suht napilt läks ära ja juht ütles veel, et oleks te vabad tüdrukud, ma võtaks tööle teid praegu, annaks pintslid kätte ja, aga noh ei saa kui Tartusse minemas olime. lahe kui tuleb suvalt tööpakkumisi sellise kriisi ajal, aga kahju, et ei saanud vastu võtta, hea meelega oleks sinna värvima jäänud. Võsu või siis õigemini Vergi tee bussikas tegime veel lõunasöögid - viimastest toitudest võileiba ehk siis leib sulajuustujäägi ja maitseainega :D ja õunamahl, mida ise teha aitasime. ja Rakvere bussi juht oli hea huumorisoonega.

































Rakveres käisime veel igasugu toidupoode läbi, et süüa leida, ja tegime siis seal peaväljakul ühe hästi pika eine veel ja kohtasime igasugu perverte ja muidu hulle seal, mõnega sai ikka pikem tutvumine maha peetud, haha. Rakvere on pervertide pealinn, ma ütlen. sebimisfraasid on ka omaette klass. "mul on maja.", lihtsalt niimoodi tullakse juurde. aga noh samas on need perverdid vahel päris arukad, see meie oma ajas mingit roheliste asja ja peatas tänaval inimesi ja vestles nendega sel teemal jne. mingi oma filosoofia ja maailmavaade oli tal, aga sellest me eriti sügavalt aru ei saanudki. muidugi oli ta positiivselt üllatunud, et rohelised valisin viimastel valimistel, ei tahtnudki eriti nagu uskuda. andsime talle veel natuke süüa enne kui ära läksime, haha :)



























superlahe reis oli ja võtaks veel selliseid puhkusereise ette keset talve, kui ainult raha oleks.

No comments: