Friday, August 1, 2008

Hullava Naise Pubi

Meeriliisiga sai jälle Tallinnas käidud, "Tõehetk" salvestusel siis seekord. päris julm saade, ütleks. igal juhul pidime 6 juba maantee ääres olema ja varahommikud on ikka jube ilusad. esimese autoga Mäoni sõites oli vahepeal selline Elisa reklaami tunne.. Eplik raadiost, hommikune Eestimaa maastik jne.
igal juhul Tallinnas eriti õigesse kohta minna ei osanud, ronisime veits mööda lasnamäe külge, edasi pidime publiku abi kasutama. no niiiiiiii abivalmid tallinlased ikkagi, et ise ka ei usu, ja mis loll jutt ja eelarvamused nende tallinna venelaste kohta igal pool on.. kõik mitu venelast, kelle käest küsisime, vähemalt ÜRITASID, nii hästi kui oskasid, eesti keeles meile asja ära seletada, mingit ülbamist küll ei kohanud, ikka hullult viitsisid näidata ja aidata. lõpuks jõudsime siis kohale hullult hilinedes, kuigi sellest polnud midagi, ja fuajeesse tuli vastu Kristjan Jõekalda ja teretas ja seletas, kuhu minema peab. minu arust täiesti loogiline, et ta ainult meie jaoks sinna tuli, milleks muuks siis ikka. ja Hannes Võrno teretas ka mind vastu, feimi pärast mainin.
ja tasuta toit pärast igat saadet. hiljem mindi sinna söömis- ja tsillimiskohta juba tasuta joogi pärast. aga pole hullu, üks šampavend hakkas meile isegi Tartusse transporti organiseerima. kuna aga Jõekalda TAAAARTTTTUSSSSSEEE?? küll täna ei läinud ja kaamera-puldi-publiku-misiganesveel-organiseerija LAURI ka mitte, siis jäi ära. aga seesamune Lauri viis meid pärast lennujaama ja kusjuures täiesti ise pakkus heast tahtest ja oma vabast ajast välja ja muuseas mulle tundub, et ta on üldse parim huumorivend maailmas. seda Tartu-teemat mõistab ka, mõned inimsed ei mõistnud üldse, üks naine, kellega rääkisime, imestas küll, et nii suur linn, et veider, et midagi seal teha pole. üleüldse on kõik inimesed seal (Tallinnas ja TV3s) nii kohutavalt sõbralikud, et PÄRISELT KA EI OLDA TARTUS KÜLL NII SÕBRALIKUD. Jõekalda ja Teet Margna pidevalt toetasid ja julgustasid osalejaid ja mainisid kogu aeg kui hästi või väga hästi läks jne. jube heatahtlikkus ja sõbralikkus valitses seal ikka. lõpp läks siiski läbuks kätte ära. neli korda vähem publikut, kui alguses, aga nii head aplausi ei ole enne küll olnud, ütles Jõekalda.


ja siis see kõige loomulikumas asendis pilt üldse:

ja ma ei tea, mis veider arvamus see üldse on, et need tartu hipiboheemid toredad on. ainult nende jaoks, kes armastavad ülbust ja ükskõiksust ja üle piiri läinud tähelepanuvajadust. minu arust on Tallinnas ja mujal palju lahedamad inimesed. mitte kõik, muidugi, aga väikeseid üldistusi saab ikka teha küll.

No comments: