Monday, December 29, 2008

apelsiinid mandarinid

käisime taas Tallinnas, et Kairile tutvustada meie oma riigi pealinna, sest nii ei saa, et pole käinud isegi balti turul ja siis veel Viru keskuses ja nii edasi muud kohustuslikud kohad, mis PEAB olema vähemalt nähtudki. kui mitte lemmikkohtadeks.

tee äärde läksime 9ks. külmetasime veidi ja proovisime läbi kõik tavapärased hääletamisnipid (kuigi need on mõeldud tln->tartu suunas ja ei peagi töötama siin), aga miski ei töötanud. ikka tehti seda tartu-blokki, et whoops just samal ajal vaatan juhuslikult teise suunda või näitavad, et lähevad otse. me tahame ka ju otse minna !!!!!!!! huumorisoonega juhte oli ka siiski õnneks. ja muidugi sõitis mööda ka Mihkel Raud, kes KINDLASTI oleks peale võtnud, aga lihtsalt poleks mahtunud, kuna olime kolmekesi, aga tal oli endalgi 3 inimest autos. suht poriseks sai selle tunni ajaga, eriti just mina, aga kuna see on õnnemuda (märgid!), siis mida rohkem, seda uhkem. 10 paiku võeti lõpuks auto peale õnnnnneks ja tore naine oli see ka ning autos magamise harjumust samuti jätkasin ja 12 paiku olime juba pealinnas.

esimese asjana muidugi Ülemistesse. traditsioon on juba selline. ja vajadused. Ülemistes vahetasin MUIDUGI ka riided ära, sest neid tulebki vahetada mitu korda päevas! ja siis otsejoones keskturgu, mis on maailma kõige lahedam paik ja mõned 5-kroonised riided saime sealt ka, aga hiljem kahetsesin sellegipoolest, et ei viitsinud mütsi jne endale hankida nagu Meeriliis, kes sai endale täielikult oma stiilis ja laheda roosa mütsi.

















edasi läksime balti turgu ja enne seda tegime väiksed lasteeined Mäkis veel, aga jälle see külm ilm ja ei saanud baltis ka väga pikalt olla. ja balti jaama tunnelis oli väike pidu, aga tegelikult on see ikka armas ka, et tuled õhtul lihtsalt läbi tunneli ja keegi mängib rõõmsat lugu kitarril seal jne. teeb kuidagi tuju heaks. balti jaamas on uus sokiputka ka, igasugu lahedad värvilised sokid. ostsime endale Meeriliisiga mõlemad ühed ja müüja ütles ka, et hea maitse meil, et ilusad värvid. vot mis kompliment, EI USU, ET TA SEDA KELLELEGI VEEL ON ÖELNUD !!!! ja pärast veel rääkis, et tulge ikka teinekordki, et alles avatud koht ja et need on USA-st toodud sokid !!! vot mis. kuigi paki peal on made in India. aga väga ilusad ja suht kvaliteetsed tunduvad tegelt ka. 25-kronna eest tasub osta küll, olgem ausad. ja vanalinn on ka niiiiiiiiii ilus oma jõululaada ja -kuuse ja -muusika ja -kaunistustega ja inimesed ka seal ikka nii lahedad ja Ewert Sundja mööda jalutamas.
































Wiru keskuse vaatasime siis ka üle ja Tanheiseri kali maksab kaupsi toidumaailmas 1.90 ja Rimis näiteks 10.90. vot millised hinnavahed valitsevad erinevates poodides siin Eestis. ja Viru on endiselt parim koht, kus näha seda tartlaste ja tallinlaste vahelist erinevust. vahepeal tekkisid Meeriliisil ka uued naljad minu kui täiskasvanu suunas, sest p õ h i m õ t t e l i s e l t olin ma kogu meie kamba eest vastutaja, kuna olin ainus täisealine, ja seega pidid kõik Espriti müüjad kuulma seda "noh, TÄISKASVANU.." juttu kui korraks oli vaja sinna poodi vaadata samas kui Meeriliisil ei olnud. hahhaa.

Stocki WC-s andsin Meeriliisile pidulikult üle ka pool oma hilisest jõulukingitusest - unenäoraamatu (nb. normaalse alateadvust lahtiseletava, mitte tavapärase, mis suvalisi tähendusi asjadele annab ja tulevikku ennustab jms).

ning tõesti - Tallinna noored on ikka tõega viisakamad kui Tartu omad. Tartus ei kohtaks never ausalt sellist asja, et 8nda-9nda klassi poisid tulevad vastu ja ütlevad tere ja häid jõule. tundub tavaline vb, aga tõesti siin ei teeks seda ükski sellises vanuses inimloom iialgi. võib-olla tõesti eelarvamused, aga pole eales midagi sarnast isegi siin kohanud.

Ülemistest ostsin LOOMULIKULT lagritsavaru ja parapähkleid Tartusse kaasa, tegime natuke haigeid pilte ja videosid, nagu ka igal pool mujal tavaks on, ja mõned meist kallasid Cheetoseid põrandale maha või korjasid sealt bussisnäkiks üles.. ok see "mõned" oli Meeriliis. muuseas on Ülemiste Rimi parim toidupood üldse, aga seda olen vist juba maininud. Kairi kohta polegi midagi eriti öelda, sest ta ei rääkinud meiega kuigi palju, kui nüüd aus olla. ja seega ei oska öelda, kas ta sai nüüd targemaks ja paremaks inimeseks tänu meie ekskursioonile ja headele giidioskustele või siis mitte. no paremaks ikka, aga tartu-usk ei pruukinud veel kahaneda. samas EI TEA kui ei öelda ja tuleb öelda rohkem kui mitte öelda ja pole mõtet vait olla peaaegu mitte kunagi! vähemalt arvamuse avaldamine pole patt ja võiks seda teha.






























tagasi 20.30 bussiga ikka, sest selline on juba traditsioon. bussisõit oli cool, hõivasime Meeriliisiga otsekohe kõik tagumised kohad, tegime soetatud kraamist pilte ja seejärel hakkasime kohe ennast pildistama MUIDUGI-MÕISTA. Kairi vist enam-vähem magas seal meie ees istmel terve tee või vähemalt ei suhelnud väga palju. pool teed vaidlesime Meeriga, kas meil on TÄPSELT sama silmavärv või mitte. ehk siis kas on ebaõiglane öelda, et Meeriliisil on ilus ja lahe silmavärv ja enda oma vihkan ja on kõige rõvedam üldse. kuigi vaidlus oli mõttetu, sest ma tean ju et on erinevad. tegime uue sarja pilte "meie magamas" ja niisama istumas ja niisama kaamerasse vaatamas nummy näoga ja no enamasti ikka magamas, nii et juhuslikult lõua alla väike lott või niisama lömmi vajunud nägu või mingi muu veider iluviga, aga kõik käis reegli järgi, et mida haigem, seda parem.

No comments: