Friday, December 19, 2008

_ _ - _ _ - _ _ ! (santa shouts it)

aktuse ja klassijuhataja tunni vahel oli hulk vaba aega, sest meil klassis palju laululapsi ja näitlejaid, kes ka teistel aktustel esinesid. niisiis jõudis klassijuhataja Hiie veel puudumistõendeid küsida klassis ja just meilt ning noomida, et miks puudume nii palju ja üldse et kus eile olime kaks tundi. et kas lihtsalt niisama läksimegi ära, et see on imelik, et LIHTSALT kõnnime koolist ära, millal tahame. ja et kõik õpetajad käivad talle rääkimas, et Signe ja Meeriliis jälle puuduvad. kõige parem oli kuulda seda lauset, et huvitav, misasi see siis oli nii tähtis, et oli vaja ära minna. ei hakanud ütlema, et ta ise oli.

ja kui hinnetelehti ja LAIMA pakke jagati, siis lihtsalt suvalt pool-märkamatult astusime mingil hetkel Taali ja Meeriliisiga klassist välja ning tõime koogi, šampsi ja kaardi ära rõivistu-tädi ruumist ja andsime üle klassi poolt. Hiie oli nii siiralt rõõmus sellise kingituse üle, mida juba ennegi arvasime, et mingi materialist ta pole ja pigem omatehtud kingi üle õnnelik. üritas küll seda välja pakkuda, et klassiga võiks koogi ära süüa, aga ei õnnestunud, sest terve klass teadis, et see on õpetajale, mitte neile, ja ammugi ei huvitanud koogisöömine enam, kui on juba kommipakk käes. eriti kui on Laima pakk!!

ja esimest korda juhtus selline asi, et Hiie rääkis iseendast. ausalt ei mäleta, millal seda varem on teinud, sest ta tundub tõesti nii kinnine. rääkis, et lähevad lapsega Ugala teatrisse jõuluetendust vaatama ja eile õppisid lapsega salmi pähe, et saab jõuluvanale seal lugeda. ja siis tegi koogi ka, nii et ühesõnaga tal on juba kodus kooki. ja võiks ikka klassiga ära süüa selle nüüd. hästi armas oli ja tõesti harukordne juhus, et suvalt endast räägib.

lõpus toolide tõstmisel ja äraminekul küsis veel, et kas kahekesi olimegi need suured küpsetajad, aga me ei võtnud kogu au ebaõiglaselt endale, vaid mainisime Hanna ja töpa õpsi ka ära. Hiie soovis siis veelkord häid jõule jne jne. hakkasime siis kodu poole minema ja kooli ees tegime veel pilte ja videosid, et "meie viimast korda 2008. aastal kooli ees" ja jätsime kooliga selleks aastaks hüvasti. ja kui olin peaaegu kodus, aga Taaliga õnneks nurga peal chattinud ning seetõttu mitte päris koduni jõudnud, tuli meelde, et whooooops hunnik kunstitöid, mis pidime vaheajal ära tegema ja kui ei tee, tuleb perioodihinne 2, jätsime Hiie klassi. no mis siis muud kui Meeriliisile helistada, kes veel õnnneks bussi peal polnud, ja tagasi kooooliiiii. leidsime klassij õnneks kohe üles ka ja tuli tegi meile klassi lahti. rääkisime ka siis seal hästi sõbralikult natuke temaga. alguses küsis, kuidas kunstiajaloo hinnetega on, ja siis pärast rääkis niisama, et me võiks ikka uuel aastal ennast kokku võtta ja natuke hoolsamad olla koolis ja vähem puududa, sest tal juba natuke piinlik teiste õpetajate ees meie pärast. lubasime, et uuest aastast tõesti hakkame seda kõike ja Hiie ütles, et tõesti paistaks silma, kui me hakkaks nüüd päriselt korralikult õppima mõlemad (nii nagu paistab see KOHE silma, kui koos puudume. ja KÕIK õpetajad märkavad KOHE meid : ), nagu ta ennegi öelnud) ja ta saaks meid kiita aineõpetajatele. sai isegi aru meist, kui ütlesime, et ise ka tahaks tegelikult ju õppida, lihtsalt aega on nii vähe. ja lubasin et ainult 5tele hakkame õppima järgmisel aastal, aga see oli rohkem naljaga, AGA tõesti peaks olema korralikum edaspidi, sest ausalt hakkas Hiiest kahju, kui rääkis seal meist. aga mitte ainult tema pärast ei teeks seda, vaid endale oleks tohutult vajalik, sest tõesti puudume NIIIIIII palju ja peaaegu mitte midagi ei tee ega õpi ja ma ei tea.. lihtsalt käime nalja tegemas koolis.
aga seda tuleb ka teha, sest kes siis teeb, kui ise ei tee, lihtsalt vähem õppimise arvelt.

No comments: