Friday, January 1, 2010

ärge palun varastage kahvleid

uuest aastast ja Eesti Päevalehest.

aasta kokkuvõtetest teles on ikka kasu ka, meedia kokkuhoiu teemal sain teada, et EPL kutsus tagasi oma Moskva korrespondendi J.Piirsalu. polnud lihtsalt kaks päeva korralikult lehte lugenud, siis võtsin kohe ette, aga no - !!!!!!!!! tõesti nõme majanduskriisi-uudis, sest see ei ole enam sama, kui teda Venemaale ainult kord kuus nädalaks lähetatakse. esiteks JP on mu lemmikajakirjanik ÜLDSE ja täiesti põhjendatult, mitte et pruunid silmad (vaid hoopis, et ta on Dima Bilaniga samas kupees rongiga Tallinna sõitnud, haa!!!) ja teiseks need otsereportaažid Venemaalt ON ju vajalikud. lugesin lehest siis läbi selle lehekülje suuruse ja hiiglasliku pildiga Piirsalu kirjutise sellest, kuidas elu Moskvas tõesti füüsiliselt väsitab ja ta pärast kolme aastat juba ise ka tunneb, et ei ole enam sellist indu Moskvas elada, nagu alguses. siis leppisin uudisega ja saan nagunii ju aru, et see on mõistlik viis kulusid kokku hoida, aga minu poolest võiks korrespondente seal Venemaal isegi mitu olla, sest EPL'is on vene rubriigid mu vaieldamatud lemmikud (aga noh koomiksid on ka head ja horoskoop !!!).

no ja siis muidugi see, et EPL veebilehel saab alates 1. jaanuarist kommida ainult oma täisnime alt. LOLL otsus ütleks ma. netianonüümsuse poolt olen kogu aeg olnud, kuigi pole ise möliseja, aga see tõesti EI ole vajalik, et täiesti suvalise teema juures sa vestled-vaidled konkreetsete persoonidega, mitte selle konkreetse arvamusega. see lisab hoopis lolli nüansi juurde, et peab mõtlema, mis jälje see arvamus su isikule võib jätta ja mida need teised konkreetsed inimesed võivad kunagi arvata ja et kes ära tunneb jne. ja kui ma olen aktiivselt rumalust näidates oma maine juba ühes kommentaarikeskkonnas (või üleüldiselt) ära rikkunud, siis ka juhul, kui olen edasi arenenud ja targaks saanud ja silmaringi laiendanud ja üldse salliv ja lahe, ei saa ma iialgi uut võimalust, sest mu nimi on seal ees. võib-olla saan, aga uute inimeste ees. ja vanade ees aastate jooksul. igatahes tundub tähtsusetu iga kommenteerija taga isiku nägemine ja need, kes tahavad, võivad ju nagunii oma täisnime nimeks kirjutada. see on sama hea nagu toidupoes, kontserdil, kaubanduskeskuse wc-s oleks esmatähtis ennast alguses nimepidi tutvustada. mölisejaid valvamas on ju nagunii moderaatorid. õnneks ma Päevalehe veebikeskkonda nagunii juba mõnda aega ei kasuta, aga viriseda tahaks ikkagi. alustada uut aastat mitte kritiseerides, nagu ehk tundub, vaid ka negatiivset välja tuues aidata kaasa asjade paranemisele! hahahaaa.

No comments: