Wednesday, June 16, 2010

turistid

viimane asi koolis ehk siis kunsti lõputööde kaitsmine on nüüd läbi. ilusad tööd olid ja tore on näha isegi kunstivõhikuna, et on ikka küll päris oma nägu meie klassil. ja samas kõigil ka täiesti iseenda nägu. paljudele (kahjuks mitte meile, taas kord see alahindamine!!) antigi hinde juures kommentaarides teada, et võiks oma galerii teha ja mida kõike veel. ja kuigi kümnendas klassis oli veel, et KES hakkaks klassist kunstiga edasi tegelema, et haa haa, miks see majandusõps majandustunnis ainult kunsti müümise näidet toob jne, siis praegu on tõesti (õnneks!) päris paljudel kunstiga seotud plaanid ja ikka päris suur osa läheb kõrgemase kunstikooli edasi. kahju tegelt, et, nagu ka kaitsmisel mainiti, oleme viimane suur kunstiklass meie koolis ja kui paari aasta pärast gümnaasiumiosa üldse täiesti ära kaob, siis see kunstiosa lihtsalt surebki välja, põhikoolis pole sellel erilist taset ja loogiline ongi. absoluutselt ei poolda neid uusi seadusi, et 4 paralleeli VÄHEMALT peab olema koolis. olen sellele 100x mõelnud ja arvan, et suurem valikainete võimalus ei asenda eales seda meie kooli kunstikallakut. ma ise pole absoluutselt kunstihuviline, aga ka mõistan. teiste eest.

enda töö eest saime 5 ja tegelikult on ikka naljakas küll 12-nda lõpuks ehk siis oma kunstioskuste tõestuseks KOOS mingi töö teha.. seda ei tehta üldse gümnaasiumiastmeski üldjuhul koos, parimal juhul põhikoolis mõni teeb. õnneks meil olulist kujutava kunsti annet võrdselt pole ka, nii et ei teki etteheiteid ega küsimusi, et äkki panustas üks rohkem ja teine saab ebaõiglaselt üle hinnatud. või siis üks rikkus terve töö ära, ka variant, hehe. tase on meil tööl ka ikka nii naljakas, et nagu Ellen ütles, siis ei saakski teha meie klassi tööde näitust, sest need on kõik lihtsalt nii erinevad. see oligi eelkõige meie töö kohta vist, et natuke kahtlane näitus oleks, et ilusad maalid ja siis selline käkk :). mitte et ma piinlikkust tunneks meie töö pärast, et siin halvustan, kus sa sellega! mulle endale meeldib see töö väga, sest see on nii loll lihtsalt ja nii peabki. kujutama kahtlast ja arusaamatut sisu, tooma sisse täiesti teemaväliseid elemente ja kuskile veel kahtlusi nagu, tsiteerides Üllarit: "need käed seal töö peal on kahtlaselt tuttavad.."

lahe oli ka see erikõne jälle meie tööd kommenteerides Üllarilt, et "õpetaja Ellen rääkisin ka siin vahepeal, et.." (üllatusin täiega, et ta sellise tähelepaneku tegi!) Signe ja Meeri-Liis on üks imetabane tandem ja väga pikalt meie uskumatult hästi toimivast koostööst ja ma ei oska elu sees seda kõne siia praegu sõnastada ja meelde tuletada, sest see oli lihtsalt nii kohutavalt armas ja kurb hakkas ka kogu selle jutu peale, et neil on sellepärast lausa mure, et mis meist edasi saab, kui me nüüd kooli ära lõpetame, et kas meie teed lähevad ikka koos edasi jne. sest et tegelikult ju mitte eriti või ütleks isegi, et absoluutselt mitte ja ise ka läbi häda olen leppinud sellega ja ühepoolselt midagi ei muuda ka ja siis keegi tuleb ja tõstatab jälle selle teema. tegelikult olid seal nii head tähelepanekud, et ma polnud ise küll asju nii võtnud. ja eta õpetaja ehk suurim inimeste läbinägija juba iseenesest üldse ja keda endiselt kardan, istus peaaegu mu kõrval sellel hinnete teatamise osal ja tõesti oli tunne, et ta loeb mu mõtteid seal, lihtsalt niisama.





































ja esimest korda 12 aasta jooksul nägime ära maalihoidla meie koolis! sest Meeriliis tahtis oma vana tööd. ausalt öeldes ei teadnudki, et selline asi üldse olemas on.



nukraks läheb ikka juba.

No comments: