küll siis saaks sülti. aga tööd on vaja teha.mina kui poliitikakauge, st huviline, aga loll, inimene ei saagi valima minna! vähemalt mitte erakonda arvestades, sest isikuid erakondade kandidaatide taga pole lähemalt eriti uurinud, kuna olen poliitikakauge, nagu juba mainisin. sest lõpuks on vist kõik erakonnad juba lollide reklaamidega välja tulnud.
Keskerakond ei püüa juba ammu intelligentseid valijaid enda poole tõmmata, vaid tõesti rõhub rumalatele ja seepärast ainult lollusi korraldabki. no näiteks see Lasnamäel Reformierakonna valimisreklaami vastaste kleepsude kleepimine igasse võimalikku kohta ja siis konkreetselt kortermajades iga korteriukse peale mingi silt öösel, et "läksin valima, kandidaat nr ... (Keskerakond) ". et varastel päeval hea näha oleks, keda kodus pole, st kes sildi juba maha on jõudnud rebida.
mõned üksikkandidaadid eesotsas Tarandiga suutsid üllatava kiirusega enda margi täis teha. kõige hullem kõigist ongi see Tarandi paksu pardi reklaam. mul ei oleks ta vastu midagi ja tean, et ta on muidu lahe ja intelligentne mees, aga milleks selline lollus, ei saa aru. tal on niigi palju toetajaid juba selle poolest, et ta ükskikkandidaat on. ja ka sellepärast, et ta lihtsalt ongi oma telesaatega tuntust kogunud, kuigi väidetakse, et see midagi ei muuda. muudab ikka. päris kõvasti muudab. ma napilt üldse teadsin teda enne. aga siis tuli see rõve pardijutt ja tegi kõik maatasa. minu respekt tema vastu kadus küll ära, midagi suudaks parandada ainult see, kui saaks teada, et idee oli võimalikult vähe ta enda oma.
kõige kauem suutsingi kokku puutumata jääda Reformi reklaamidega. võib-olla mingid neutraalsed kandidaatide esitlemised, seda ma ei tea, aga ühtki lollust neilt siiani ei tulnud. kuni siis eilseni - see rõve telereklaam ja nüüd vilgub ta ka igal pool netis, kus hüppab ette tekst "vali tegijad (ilmub reformi logo), mitte pidurdajad (keskerakonna logo)". idiooooooooodid!! mida kuradit sa üksteist maha teed, lolle valijaid on ehk tõesti lihtsam nii mõjutada, aga kas siis enamik inimesi on lollid. ja sel juhul kas nad jäetaksegi siis lollideks ja ümber kasvatamata? ikka võiks püüelda mõtlemisvõime poole. tõesti mine või poliitikasse ja hakka asja parandama.
vaatasin ka viimast Valimisstuudiot ETV-s, üksikkandidaatide ja väiksemate erakondade osa siis. andis ausalt öeldes ikka väga hea ülevaate kandidaatidest ja saate lõpus oli ka konkreetne tutvustamine, et igaüks ütleb otse, mis plaanid tal Europarlamendiga on ja miks peaks just teda valima. Tarand muutus aina rohkem ebasümpaatseks, kohutavalt üleolevalt suhtus seal kõigesse, millesse sai. loomulikult on paljud ta ettepanekud väga head ja olen teda tõsiselt arukat juttu kuulnud rääkimas väga palju kordi, aga viimase aja käitumine on ikka väga nõme olnud. lihtsalt seepärast mainin Tarandit nii palju, et olen temaga rääkinud. ehk siis ta ütles mulle kolm sõna. hahaa :) kolm ükskikkandidaati suutsid päris päris hea mulje jätta, nende vahel ilmselt valingi. sest nagu ütlesin - pole poliitikas nii tugev, et erakondadesse laskuda suudaks.
Vikerraadiost kuulasin Valimisstuudiot, kus olid ikka juba erakondade esindajad, kes aga vähem oma seisukohti kaitsesid ja rohkem lihtsalt nõmedalt vaidlesid ja üksteisele ära panid. Kuku raadio Vox Populis kuulasin ka inimeste arvamusi enne valimisi, aga ikka oluliselt targemaks ei saanud. Keskerakonna vastane ei tahaks olla, aga Savisaare viimase aja väljaütlemised on nii idiootsed, et tahaks ka juba olla üks neist, kes ei hääleta kellegi poolt, vaid Keskerakonna vastu. häirib juba selline pisiasi, et Savikas suure reklaamiga kutsub ennast valima, aga ise Europarlamenti minna ei tahagi. ütles, et arvas, et võib ikka niisama ka nimekirjas olla oma erakonda esindamas. et erakonna esimees lihtsalt esindab erakonda, et nagunii ju valitakse eelkõige erakonda silmas pidades. jajah, ega isiklikku mõistust pole ju vaja, lihtsalt istud seal parlamendis oma maailmavaatega.
jään vist ikka üksikkandidaadi variandi juurde. a Savisaar ise ütles, et kui te mingil põhjusel Keskerakonda valida ei saa, siis valige Tarand, et Tarand on tore poiss. üksikkandidaatide kõrval oleks üsna mõistlik ka Roheliste poolt hääletada, sest nad on vist ainus erakond, kelle reklaam pole selline, et meie oleme head, teised on halvad. ainsad, kes teisi maha ei tee, vaid keskenduvad oma reaalsetele ülesannetele. Vikerraadio Valimisstuudios ka, kui järele mõelda, siis Strandberg tõesti erinevalt teistest ei materdanud kedagi. selline poliitika mulle meeldib.
No comments:
Post a Comment