Thursday, April 16, 2009

muruniidukikaste

koolis oli karjääripäev ehk siis TTÜ, TLÜ, TÜ haridusteaduskond ja neljas mingi välismaa teema, põhiliselt Taanit propageerides, kuhu jõudsin alles lõppu. ja tõesti oli huvitav. ei arvanud, et midagi juurde annab, aga ausalt öeldes isegi need koolide voldikud olid ikka täiega informatiivsed. TTÜ peale pole endal absull vaja mõelda, aga ikka enda harimise mõttes n.ö (Hanna sõnu kasutades), hea teada, mis seal koolis üldse tehakse. AGA. mida teada sain. et vajan ikkagi inglise keele eksamit või siis saksa. no midaaaa. siin Tartus just, Tallinn seda ei nõua, aga no lõpueksami järgi, et mida viitsin teha, kooli valida ka nats nadi või niiiiii.

TTÜ ja välismaa olid tundide ajal, TLÜ ajal olid ka paljudel veel tunnid, aga TÜ ajaks olid enamik saalist kadunud, et "mul pohhui, tunnid on läbi ju". mingi kümnekesi ehk olime seal, õnneks mõistlikud inimesed, mitte niisama itsitajad. aga millest üldse rääkida tahtsin, oli see, et TÜ-d tutvustas erinevalt eelmistest naistest hoopis noormees. olen täiesti kindel, et kui ärajooksjad oleks seda teadnud, oleks nad kõik sinna istuma jäänud. naljakas, aga tõsi. ja kõike asjalikum jutt tuligi temalt, teised koolid laotasid oma slideshow'd lahti ja lugesid ette ja rääkisid muidugi ka asjalikku juttu sinna juurde, aga TÜ tutvustajalt sain ausalt öeldes kõige rohkem teada. ja olin ainus, kes n.ö kirja pani enda andmed, et kellel sellel teaduskonnaga võib tegemist tulla või on täiesti kindel plaan, siis juba eelnevalt oleks hea, kui oleks ette teada. ja naljakas oli viimasena saali jääda oma lipikut ära andma, kui ise ühegi arutelu ajal kätt ei tõstnud, et tean, mida õppida tahan või on mingeid plaane või olen mõelnud TÜ peale või haridusteaduskonna peale vms, mis kõik küsimused seal olid. väga lahe, ütles ta selle kohta, ankeeti veel läbi lugemata, et vähemalt üks inimenegi. aga tegelikult mulle tundub, et see n.ö minu eriala on sinna haridusteaduskonda kuidagi juhuslikult sattunud ja võiks sama hästi ka mujal olla ja ei ole siiski nii tõsiseltvõetav, nii et väike pettumus hiljem, sest jutt käis põhiliselt kooliõpetajatest.

imelik arvamus ülikoolidest kadus täiesti ära. ühesõnaga kasulik päev.

TLÜ slideshow esimese lehe luuleread mingilt hiina autorilt töötamisega ülepingutamise kohta:

kui sa oled aktiivne nagu mesilane
ja tugev nagu härg,

kui sa töötad päev läbi nagu hobune
ja oled õhtuks väsinud nagu koer,

siis mine loomaarsti juurde,
ehk oled sa eesel


ja mida just kutseka kodulehelt lugesin:

2. Kas Tartu Kutsehariduskeskusesse võib õppima tulla ka siis kui ülikooliharidus on käes?
- Jah, võib küll! Ning sellega ei kaasne ka õppemaksu.


heaaaa. mul on juba kolm asja, mida tahan õppida. täiesti haige arvestades, et pole kunagi olnud mingit kindlat sihti sellistes asjades. ja nende kolme vahel ei pea ma ka üldse valima, vaid saab vabalt ka kõike.

JA HUVIJUHT ON LAHE. superlahe inimene ja ütles TÜ ajal ka seal olles, et tema käest võib ka magistratuuri kohta tulla küsima edaspidi, kui on midagi vaja teada.

No comments: